Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

Warunki przewozu rowerów w konkretnych liniach lotniczych

Uwaga: Zebrane dane (marzec 2005) pochodzą od przewoźników i stanowią jedynie ogólną informację. Koło Roweru nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zmiany w regulaminach przewozowych.

Aer Lingus irlandzkie tanie linie lotnicze

Opłata za przewóz roweru np. na trasie Warszawa-Dublin wynosi 20 €. Rower zawsze jest traktowany jako nadbagaż. Pasażerowie posiadający rowery powinni wcześniej zgłaszać się do odprawy. Rower należy opakować, przednie koło musi być zdjęte, a rama zabezpieczona.

Aeroflot rosyjskie linie lotnicze

Przewóz rowerów nie podlega dodatkowej opłacie, o ile rower mieści się w dozwolonym limicie: 20 kg bagażu rejestrowanego + 5 kg bagażu podręcznego w ruchu europejskim lub 30 kg bagażu rejestrowanego + 5 kg podręcznego w ruchu miedzy kontynentalnym. Rower należy zapakować w folię lub zawinąć w tekturę.

Air Baltic litewskie linie lotnicze

Rowery można przewieźć na dwa sposoby. Pierwszy jako odprawiony bagaż, i w takim wypadku rower jest wliczany w dozwolony limit bagażu, jednak jeżeli przekracza ten limit, naliczona zostanie opłata dodatkowa za każdy kilogram nadbagażu.

Drugą opcją jest wysłanie roweru jako cargo, które może być wysłane tym samym samolotem co pasażer, jednak musi być przekazane do magazynu cargo kilka godzin przed odlotem samolotu. Ten sposób jest znacznie tañszy niż płacenie za dodatkowy bagaż w sytuacji, gdy rower przekracza dozwolony limit bagażu.

Ograniczenia co do ilości rowerów w samolotach dotyczą jedynie samolotów Fokker-50 Jako mniejszy samolot ma ograniczoną przestrzeñ bagażową i można do niego załadować maksymalnie około 2-4 rowerów.

Air Berlin niemieckie tanie linie lotnicze

Rower trzeba zapakować w pokrowiec lub torbę. Opłata 20 € za każdy lot

Air France francuskie linie lotnicze

Rowery mogą być odprawiane w ramach bagażu. Istnieje możliwość nabycia specjalnych pudeł przy stanowisku odprawy.

Austrian austriackie linie lotnicze

Przewóz rowerów nie podlega dodatkowej opłacie o ile rower mieści się w dozwolonym limicie: 20 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg bagażu podręcznego. Rower powinien mieć skręconą kierownice, ustawioną wzdłuż ramy. Ciśnienie w oponach zredukowane. Pedały oraz wszystkie wystające elementy powinny być zdemontowane. Zalecane jest zapakowanie roweru w stabilne kartonowe pudełko. W przypadku przekroczenia limitu bagażu naliczana jest opłata w zależności od lotu, np. Warszawa - Zurich 38 zł za każdy kg nadbagażu.

British Airways brytyjskie linie lotnicze

Rower musi być złożony, pedały albo odkręcone albo założone do wewnątrz. Rower trzeba zapakować w dużą torbę lub worek. Jeżeli pasażer takiego worka nie posiada to otrzyma go na lotnisku przy odprawie. Rower jest ważony razem z bagażem. Jeżeli jest nadbagaż to płaci się tak jak przy standardowej opłacie za nadbagaż tzn. np. na rejs do Londynu 40 PLN za każdy dodatkowy kg.

Central Wings polskie tanie linie lotnicze

Przewóz roweru wiąże się z opłatą 100 zł za każdy lot. Rower powinien być przed lotem zgłoszony w Call Center. Aby rower był dopuszczony do przewozu, kierownica musi być wymontowana lub ustawiona wzdłuż ramy. Pedały muszą być przykręcone do wewnątrz. Limit bagażu: 20 kg rejestrowanego + 5 kg podręcznego

CSA czeskie linie lotnicze

Rower może być przewieziony bez dodatkowych opłat. Wymagania co do przygotowania roweru są tylko takie, że trzeba skręcić kierownicę, oraz odkręcić pedały lub je zakleić np. tekturą. Za rower nie jest pobierana dodatkowa opłata, ale pojazd musi zmieścić się w limicie bagażu: 23 kg rejestrowanego + 12 kg podręcznego. Maksymalna wielkość bagażu podręcznego nie może przekraczać 56x45x25 cm. Za każdy kilogram nadbagażu (Europa) zapłacimy ok. 40 zł. Przewoźnik korzysta z samolotu typu ATR, który ma ograniczoną przestrzeñ w luku bagażowym.

Finnair fiñskie linie lotnicze

Przewóz rowerów nie podlega dodatkowej opłacie o ile rower mieści się w dozwolonym limicie: 20 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg bagażu podręcznego w ruchu europejskim lub 2 x 32 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg podręcznego w ruchu międzykontynentalnym. Za każdy kilogram nadbagażu zapłacimy ok. 50 zł (w zależności od trasy przelotu). Rower powinien być zabezpieczony (zaklejony łañcuch i wszystkie wystające elementy), ale przewoźnik nie wymaga zapakowania w specjalną torbę.

German Wings niemieckie tanie linie lotnicze

Opłata za przewóz roweru 25 € za każdy lot. Rowery muszą być zapakowane. Zalecane wcześniejsze zgłoszenie chęci przewozu roweru. Limit bagażu: 20 kg rejestrowanego + 8 kg podręcznego

Easy Jet brytyjskie tanie linie lotnicze

Przewóz rowerów podlega dodatkowej opłacie 15 € za lot w jedną stronę. Rower musi znajdować się w specjalnym kartonie lub pokrowcu. Jeden karton lub pokrowiec może mieścić tylko jeden rower, W pokrowcu na rower nie wolno przewozić innego bagażu (tzn. odzieży). Powietrze z opon musi być spuszczone, a kierownica musi być wsunięta w ramę, pedały odkręcone. Górny limit wagi pojedynczej sztuki bagażu wynosi 32 kg. Limit wagowy bagażu podręcznego nie obowiązuje. Jedyny warunek, jaki należy spełnić to to, by pasażer mógł samodzielnie podnieść swój bagaż (jedną sztukę) i umieścić go w schowku znajdującym się nad siedzeniem w samolocie, przy czym maksymalna wielkość bagażu podręcznego nie może przekraczać 55x40x20 cm.

KLM holenderskie linie lotnicze

Rower powinien mieć odkręconą kierownicę, ustawioną wzdłuż ramy. Ciśnienie w oponach zredukowane. Pedały oraz wszystkie wystające elementy powinny być zdemontowane. Rower musi być zapakowany w stabilne kartonowe pudełko. Opłaty za rower różnią się w zależności od destynacji. Wewnątrz Europy obowiązuje stawka: 40 € (+ 50 PLN opłaty serwisowej) za rower ważący do 23 kg. Jeżeli rower waży ponad 23 kg, za każdy dodatkowy kilogram obowiązuje stawka jak za nadbagaż (np. za 5 kg 25.00 € + oplata serwisowa). Jeżeli rower wazy do 20 kg i jest to jedyny rejestrowany bagaż pasażera, nie podlega żadnym opłatom (pasażer może zabrać bagaż podręczny, jedna sztukę do 10 kg.) Rower należy zgłosić, kontaktując się z biurem rezerwacji.

LOT polskie linie lotnicze

Nie jest wymagane zapakowanie roweru. Rower powinien mieć skręconą kierownicę, ustawioną wzdłuż ramy. Ciśnienie w oponach zredukowane. Pedały oraz wszystkie wystające elementy powinny być zdemontowane. Rower jest przewożony bez dodatkowych opłat w ramach przysługującego limitu bagażu: 20 kg rejestrowanego + 6 kg podręcznego. Za każdy kilogram nadbagażu zapłacimy 6 €. W lotach międzykontynentalnych limitu bagażu wynosi: 2 x 32 kg Za każdy następną sztukę bagażu zapłacimy 100 €.

Lufthansa niemieckie linie lotnicze

Na wszystkich trasach rowery mogą być przewożone w ramach dozwolonego limitu bagażu bez dodatkowych opłat (również tandemy). Podróż z maksimum dozwolonego bagażu powoduje, że każdy rower będzie obciążony jedną opłatą obliczaną na podstawie trasy przelotu. 30 € w obrębie IATA-Europa, 60 € poza IATA-Europa, 80 $ w obrębie USA i Kanady. W celu uzyskania informacji na temat dokładnych opłat za dodatkowy bagaż i zarezerwowania miejsca na rower na dany lot, należy skontaktować się telefonicznie z lokalnym biurem Lufthansy.

Malev węgierskie linie lotnicze

Konieczne jest zapakowanie roweru w kartonowe pudełko lub worek foliowy, spuszczenie powietrza z opon i ustawienie kierownicy w pozycji równoległej do ramy. Opłaty są takie same jak w przypadku dodatkowego bagażu. Wagę roweru wlicza się do wagi całego bagażu (limit wliczony w cenę biletu to 20 kg w klasie turystycznej i 35 w klasie biznes), a ewentualna dopłata za bagaż powyżej limitu zależy od długości lotu i wagi dodatkowego bagażu. Konieczne jest również zadeklarowanie chęci przewozu roweru w momencie robienia rezerwacji lub wykupienie biletu na 7 dni przed wylotem.

Ryanair brytyjskie tanie linie lotnicze

Opłata za przewóz rowerów 17 funtów / 25 $ (lub ekwiwalent w walucie lokalnej) za lot i za sztukę (niezależnie od wagi). Ryanair jest przygotowany do przewozu takich przedmiotów w ograniczonym zakresie.

SAS skandynawskie linie lotnicze

Rower (również tandem) może być wliczony do dozwolonego limitu bagażu, zawsze na wcześniejszą prośbę. W celu ochrony innego bagażu przed uszkodzeniem rowery mogą być przyjmowane na bagaż tylko pod warunkiem skręcenia kierownicy wzdłuż osi roweru i usunięcia pedałów. Inne opakowanie nie jest wymagane, choć jest zalecane. W celu akceptacji roweru jako bagażu należy skontaktować się z agentem sprzedaży. Uwaga: W samolotach SAS Q400 i F50 rowery są przyjmowane tylko na zasadzie rezerwowej. Limit bagażu: 20 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg bagażu podręcznego w ruchu europejskim lub 2 x 32 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg podręcznego w ruchu miedzy kontynentalnym.

Sky Europe słowackie tanie linie lotnicze

Rower może być przewieziony bez dodatkowych opłat. Wymagania co do przygotowania roweru są tylko takie, że trzeba skręcić kierownicę, oraz odkręcić pedały. Za rower nie jest pobierana dodatkowa opłata, ale pojazd musi zmieścić się w limicie bagażu: 20 kg rejestrowanego + 5 kg podręcznego. Za każdy kilogram nadbagażu zapłacimy ok. 25 zł. Przewoźnik na trasie Warszawa-Bratysława korzysta z samolotu Embraer 120ER, który nie może zabrać do luku bagażowego roweru.

Swiss szwajcarskie linie lotnicze

Rower może zostać przewieziony bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem, że mieści się w zwykłym limicie bagażowym oraz że jest zapakowany w twarde opakowanie (kartonowe pudełka nie są akceptowane). Jeżeli te warunki nie są spełnione, pobierana jest opłata w jedna stronę 50 € (podróż europejska) lub 100 € (podróż międzykontynentalna). Jeśli rower przewożony jest za dodatkową opłatą, specjalne opakowanie dostarczone jest przy odprawie. Rower w ramach zwykłego bagażu traktowany jest jak każdy inny ładunek pasażera. Z racji swej wagi i kształtu musi być bardzo solidnie zapakowany, by nie uszkodził się w sortowni. Przewóz roweru należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji. Ograniczenia w ilości rowerów jednorazowo w samolotach SF3 / S20 i ER4 to max 2 rowery oraz w AR1 / AR8 max 3 rowery.

Turkish Airlines tureckie linie lotnicze

Wymagania co do przygotowania roweru są takie, że trzeba skręcić kierownicę, odkręcić pedały oraz rama roweru powinna być zabezpieczona. Za rower jest pobierana dodatkowa opłata 30 $ za każdy lot. Limit bagażu (np. Warszawa - Istambuł): 20 kg bagażu rejestrowanego + 8 kg bagażu podręcznego.

Wizz Air węgierskie tanie linie lotnicze

Rower musi być zapakowany. Opłata dodatkowa za przewóz roweru to 25 € za każdy lot. Limit bagażu: 20 kg rejestrowanego + 10 kg podręcznego.

Przewoźnicy operujący poza Polską
Delta amerykañskie linie lotnicze

Opakowanie roweru jest wymagane. Przewoźnik oferuje specjalny karton na rower za cenę 10 $. Na trasach wewnątrz USA wymagana jest dodatkowa opłata 80 $.

Uwaga: Zebrane dane (marzec 2005) pochodzą od przewoźników i stanowią jedynie ogólną informacje. Koło Roweru nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zmiany w regulaminach przewozowych.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.03909 sek.  optima cennik