Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower

Skandynawia 2008 - Uczestnicy

Grupa „Wielkie Wyprawy” zawiązała się w czasach licealnych jej członków, tzn. około roku 2000. Połączyło nas zamiłowanie do turystyki aktywnej, sportów wszelkiej maści, spędzania czasu na powietrzu, a przede wszystkim zainteresowanie regionem Warmii i Mazur, z którego pochodzimy.

Początkowo nasze wyprawy obejmowały głównie piesze jedno- lub kilkudniowe wypady za miasto, połączone z biwakowanie, fotografowaniem, zwiedzaniem miejsc ciekawych zarówno przyrodniczo jak i ze względu na aspekt kulturowy. Następnie poszerzaliśmy obszar swojej aktywności na wyprawy rowerowe, liczne spływy kajakowe, jak również fotografię przyrodniczą, obserwację rykowisk jeleni oraz obserwację ptaków.

W ciągu tych kilku lat udało nam się przejechać rowerem Skandynawię, Suwalszczyznę, Jurę Karkowsko-Częstochowską, jak również pokonać niezliczone trasy wśród mazurskich jezior. Z kolei do rzek, którymi spłynęliśmy, należą Wieprza, Rospuda, Marycha, oraz wielokrotnie Krutynia. Jeżeli zaś chodzi o trekking, przemierzyliśmy z pełnym ekwipunkiem m.in. Wolin, Puszczę Piską oraz Karkonosze.

Do grupy należą od początku i niezmiennie:
  • Robert Krawiec - student IV roku fizjoterapii na poznañskiej AWF. Od 11 lat uprawia wyczynowo kajakarstwo, początkowo w klubie „BAZA” Mrągowo, a obecnie „POSNANIA” Poznañ. Jest także zawodnikiem kadry polski, zdobywając zarówno za równo zawodach krajowych jak i międzynarodowych miejsca medalowe, włącznie z srebrnym medalem na Mistrzostwach Europy w roku 2004. Poza kajakarstwem i kolarstwem uprawiał karate i narciarstwo biegowe. Do jego zainteresowañ należy oprócz tego szeroko pojęta turystyka oraz fotografia. Na wyprawach do jego zadañ należą planowanie trasy, wyszukiwanie najciekawszych miejsc oraz kierunkowanie grupą według mapy.
  • Radek Krawiec - absolwent informatyki oraz student II roku etnolingwistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jego największym hobby są języki obce, w tym przede wszystkim szwedzki. Oprócz tego do jego zainteresowañ należy fotografia i turystyka aktywna. Przez szereg lat uprawiał takie dyscypliny jak karate, pływanie oraz naturalnie jazdę rowerem. Podczas wypraw odpowiedzialny za kontakty ze sponsorami, mediami, prowadzenie dzienników oraz pisanie wszelkiego rodzaju tekstów.
  • Wojciech Urbañski - absolwent leśnictwa na poznañskiej Akademii Rolniczej. Fascynacja dziką przyrodą zapoczątkowana została we wczesnej młodości, kiedy to był członkiem harcerstwa. Wyniósł stamtąd wiele umiejętności przydatnych podczas podpatrywania i badania fauny i flory, które to zainteresowania stały się bodźcem do podjęcia studiów na kierunku leśnictwo. W swoich zainteresowaniach łączy podróże z takimi formami aktywności fizycznej jak kajakarstwo, jazda rowerem oraz trekking.
  • Łukasz Niedźwiedzki – student II roku studiów magisterskich na kierunku Inżynieria Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wcześniej uzyskał tytuł inżyniera ochrony środowiska w Pañstwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Od dzieciñstwa aktywnie uprawiał turystykę w połączeniu z jazdą rowerem, kajakarstwem oraz wędrówkami pieszymi. Jego wielką pasją jest przede wszystkim fotografia przyrodnicza i krajobrazowa, stąd jest on głównym fotografem podczas wypraw.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01380 sek.  optima cennik