Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

Informacje o grupie, FAQ

Kim jesteśmy ?

Jesteśmy nieformalną grupą ludzi, których łączy wspólna pasja, jaką jest turystyka rowerowa. Nasze wycieczki organizujemy spontanicznie, w ramach wolnego czasu i chęci. Nie jesteśmy klubem ani biurem podróży. Nie istnieje także żadna inna forma organizacyjna, pozostajemy grupą wolną od wszelkich formalnych struktur i nasza działalność nie jest nigdzie zarejestrowana.

Koło Roweru

Koło Roweru to idea poznawania otaczającego nas świata przez podróżowanie rowerem. Koło Roweru to grupa przyjaciół, znajomych spędzająca wspólnie czas na rowerowej włóczędze po kraju i świecie.

Forma wyjazdów

Staramy się organizować nasze wycieczki, tak aby oprócz przejechanych kilometrów, poznać kulturę mijanych regionów, odwiedzić ciekawe miejsca. Nie interesuje nas bicie rekordów odległości, czy szaleñcze zjazdy downhilowe, wyjazdy nie mają charakteru wyczynowego.

Poruszamy się po drugorzędnych drogach szutrowych i asfaltowych na których ruch samochodowy jest znikomy. Drogi główne omijamy z daleka jeśli jest to tylko możliwe. Czasami również korzystamy ze szlaków turystycznych rowerowych lub pieszych. Noclegi odbywają się w przeważającej większości pod namiotami na dziko lub pod gołym niebem. Wieczory często spędzamy przy ognisku choć gotujemy na palnikach gazowych lub benzynowych.

Wycieczki weekendowe odbywają się prawie zawsze w Polsce. Są to głównie wyjazdy kwietniowe KWIK, w długi weekend majowy RWM, oraz jesienny JWR. Wakacje rezerwujemy sobie na odwiedzanie innych krajów, gdzie trzeba więcej czasu.

Każda wycieczka ma swojego kierownika, zwykle pomysłodawcę wyjazdu. Ustala on zasady, niezbędny ekwipunek oraz minimalną ilość pieniędzy. Reszta uczestników powinna się podporządkować tym ustaleniom, choć nie oznacza to, że nie będzie miała wpływu na ostateczny kształt wycieczki. Udział w wycieczkach jest możliwy tylko dla osób posiadających wymagany sprzęt turystyczny i przygotowanie kondycyjnie.

Czy można do nas dołączyć ?

Można. Zwykle uczestnictwo w jednej wielodniowej wycieczce i integracja z jej pozostałymi uczestnikami automatycznie powoduje dołączenie do grupy "kołorowerowych" rowerzystów.

Jenak aby uczestniczyc w wielodniowej wycieczce konieczny jest udzial w krotkiej, jedno lub dwudniowej wycieczce zapoznawczej, np. w ktoryms z KWIKow. Nie przyjmujemy nowych osob od razu na dlugie wielodniowe wyprawy.

Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi świata oraz podołają trudom rowerowej włóczęgi. Należy pamiętać, że udział w rowerowym wyjeździe grozi: zmęczeniem, niewyspaniem, zmoknięciem, zmarznięciem oraz nierówną opalenizną. Przygotowanie kondycyjne przed wyjazdami jest wymagane. Przy planowaniu tras zakładamy ze wszyscy uczestnicy są przynajmniej rozgrzani a nie wyciągnięci prosto zza biurka za którym siedzieli od zeszłego lata, albo i dłużej.

Jak wygląda plan dnia na kilkudniowej wycieczce ?

Plan dnia różni sie w zależności od pory roku i wygląda tak:
7:30 pobudka
7:30-9:30 śniadanie, pakowanie
9:30 wyjazd
dalej w zależności od warunków jazdy, ukształtowania terenu, pogody
zwykle ok 14:00-16:00 dłuższa przerwa na posiłek
ok 19:00 - 20:00 poszukiwania miejscówki
ok 23:00 zwykle zapada cisza nocna

Czy w czasie wyjazdów korzystamy z pomocy osób z zewnątrz ?

Z zasady nie korzystamy. Cały niezbędny ekwipunek wieziemy ze sobą. Czasem się zdarza, np. nocleg u znajomych, ale są to okazjonalne wydarzenia.

Co ze spaniem ?

Śpimy w namiotach w większości "na dziko". Tak jest dużo ciekawiej i znacznie taniej. Odpowiedni śpiwór i ubrania są niezbędne. Czasem może nie być możliwości umycia się a już na pewno nie w ciepłej wodzie.

Jak wyglądają sprawy wyżywienia i zakupów ?

Sklepy na trasie przejazdu są przewidziane ale nie są celem wyjazdu, dlatego każdy musi tak uzupełniać zapasy aby mieć ze sobą jedzenie minimum na dwa najbliższe posiłki. Dotyczy też dnia wyjazdu - nie zaczynamy od zakupów. Ważne są również przemyślane zakupy w trasie tak aby każdemu wystarczyło jedno wejście do sklepu. Jeśli kilkanaście osób czeka w kolejce każdy po dwa razy to tracimy zbyt wiele czasu.

W większości posiłki przygotowujemy samodzielnie przy użyciu własnych rąk i maszynek turystycznych. Przerwy regeneracyjne planowane są w miarę możliwości na łonie natury (nie pod sklepami). Jeśli trafi się jakaś sympatyczna knajpka to nie jest ona wykluczona. Wieczorem każdy MUSI zabrać zapas wody na kolację, śniadanie i początek drogi w dniu następnym.Informacje techniczne:
statystyki www.koloroweru.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01801 sek.  optima cennik