Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

Regulamin I Konkursu Fotograficznego

Kto jest organizatorem?

Organizatorem konkursu jest rowerowo podróżniczy portal www.koloroweru.pl Adres strony internetowej konkursu: www.koloroweru.pl/strony/konkurs_foto

W jakim terminie odbywa się konkurs?
 • Data rozpoczęcia konkursu: 1 czerwca 2006 r.
 • Data zakoñczenia konkursu: 31 października 2006 r.

Informacja, który z uczestników konkursu zdobył nagrodę zostanie opublikowana na stronie konkursowej w terminie do 14 dni od daty zakoñczenia konkursu. Tego samego dnia Organizator konkursu prześle do zwycięzcy wiadomość e-mail o zdobyciu nagrody.


Kto może wziąć udział w konkursie?
Osoby które:
 • za pośrednictwem strony www.koloroweru.pl/strony/konkurs_foto zgłoszą własną fotografię, wykonaną w czasie wyprawy/wycieczki rowerowej odbytej w 2006 roku.
 • podadzą miejsce i datę wykonania fotografii oraz nazwę wyprawy / wycieczki
 • podadzą dane umożliwiające identyfikację (imię, nazwisko, adres, adres e-mail)
 • nie są współpracownikami Organizatora, ani nie są członkami jego rodziny.

W konkursie nie ma ograniczeñ wiekowych i terytorialnych.


Co ma być na zdjęciu?

Tematem konkursu jest fotografia oddająca sens i treść turystyki rowerowej, a przede wszystkim jej przygodowy klimat. Fotografia może mieć charakter reportażowy, artystyczny, informacyjny lub humorystyczny. Wskazane aby na fotografii pojawił się rower i/lub rowerzysta ewentualnie jego fragment lub rowerowa część, bądź w jakikolwiek inny sposób zdjęcie nawiązywało do podróży odbytej rowerem. Fotografie przedstawiające wyłącznie piękne krajobrazy, miejsca, oraz zawodników (wykonane w czasie zawodów sportowych) nie będą brały udziału w konkursie.


Ile i jak wysłać zdjęcia?

Każdy z uczestników konkursu może przesłać maksymalnie 3 fotografie, tylko i wyłącznie w postaci cyfrowej poprzez stronę internetową konkursu: konkurs_wyslij Minimalny format to: 900 x 600 px, maksymalna wielkość pliku 5 MB, kolory w standardzie: RGB. Preferowany format zapisu jpg (najmniejsza kompresja/ najlepsza jakość).

Zezwala się, ze względu na cechy formatu cyfrowego, na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. nasycenie, kontrast). Nie zezwala się natomiast na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji.


Co zrobimy ze zdjęciami?

Wszystkie nadesłane fotografie spełniające warunki konkursu będą zaprezentowane na portalu www.koloroweru.pl/strony/konkurs_foto wraz z opisem i niektórymi danymi osobowymi autora. Organizator zastrzega sobie możliwość wykorzystania nadesłanych fotografii w celach promocyjnych portalu.


Jak zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu?

Spośród nadesłanych fotografii, Jury w składzie: Redakcja Koło Roweru + zawodowy fotograf Artur Chmielewski, wybierze najlepsze fotografie.


Co będę z tego mieć?

Przede wszystkim dobrą zabawę i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności fotograficznych szerokiemu gronu ludzi. Do tego dołączą na pewno emocje związane z przebiegiem konkursu. A ponadto:

 • Jeśli Twoje zdjęcie okaże się najlepsze wygrasz główną nagrodę Oświetlenie RoadRat firmy NiteRider i płytę DVD z naszymi filmami
 • Jeśli będziesz drugi, zapraszamy do Warszawy! Mamy dla Ciebie i osoby Ci towarzyszącej nocleg w Hostelu Helvetia. Możecie przyjechać na rowerach. Dla nich też znajdzie się miejsce. Dostaniesz też płytę DVD z naszymi filmami
 • Trzecie miejsce nagrodzimy płytą DVD z naszymi filmami

Jak mogę odebrać nagrodę?
 • Nagrody rzeczowe zostaną przesłane pocztą.
 • Nagroda noclegowa do wykorzystania po uprzedniej rezerwacji, w dowolny dzieñ do dn. 2007.09.01 z wyjątkiem okresu noworocznego. Zaproszenie zostanie wysłane pocztą - należy je ze sobą zabrać i okazać na recepcji.

Postanowienia koñcowe

Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz zgłoszonych zdjęć w celach marketingowych przez portal www.koloroweru.pl Organizator informuje, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto uczestnikowi konkursu przysługuje prawo wglądu do danych oraz ich poprawiania. Uczestnicy konkursu zgadzają się, na opublikowanie danych autora, podanych przy nadsyłaniu zdjęcia.

Organizator jest uprawniony do usunięcia fotografii z konkursu, jeżeli uzna, że zdjęcie jest niezgodne z tematyką konkursu. Dotyczy to również zdjęć, które łamią prawo obowiązujące w Polsce.

Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu. Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.05898 sek.  optima cennik