Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

kraje nadbałtyckie 2000

noclegi

Mam tu na myśli przede wszystkim noclegi za darmo. Nie przywykłem płacić za 2m2 łąki pod namiot. Pojęcie "kemping" powinno kojarzyć się wyłącznie z ciepłym prysznicem a nie ze spaniem. Zarówno na Litwie, Łotwie, Estonii jak i w Finlandii nie ma z tym żadnych problemów. Jak wszędzie, spanie na dziko jest nielegalne bez pozwolenia właściciela terenu, jednak w praktyce - pod warunkiem, że jest się poza zasięgiem jego wzroku - można się rozkładać gdziekolwiek. Nie spotkałem się z sytuacją aby ktoś się czepnął rozłożonego namiotu. Ludzie przechodzili obok zupełnie obojętnie. Chyba nie muszę wspominać, o absolutnej konieczności posprzątania wszelkich śmieci po sobie.

Dość sporym problemem może być znalezienie odpowiedniej miejscówki. Lasy w południowerj Finlandii są bardzo gęste, porośnięte dużą ilością krzewów więc niełatwo jest o kawałek równej łączki o wymiarach namiotu. Za to na grubej warstwie mchów lub porostów śpi się wyśmienicie.

Jeśli chodzi o kempingi sytuacja przedstawia się raczej kiepsko. Na Litwie Łotwie i w Estonii praktycznie kempingów nie ma. Nawet jeśli jakiś jest zaznaczony na mapie może się okazać, że od 5 lat jest nieczynny. W Finlandii podobno jest około 200 kempingów lecz napotkanie któregoś na trasie nie jest sprawą prostą. Ceny w Finlandii umiarkowane, za 2 osoby zapłaciliśmy 55 mk (około 35 zł). Z usług innych obiektów turystycznych typu schroniska lub hotele nie korzystałem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.02023 sek.  optima cennik