Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry

Sprzęt

Nic nie jest w stanie tak zepsuć wyprawy jak stale psujący się sprzęt. Zamiast podziwiać wspaniałe widoki lub zmagać się z morderczymi podjazdami rowerzysta na niepewnym rowerze stale myśli o tym co mu się za chwile urwie lub złamie. Nie będziemy już nawet wspominać o ewentualnych skutkach np. pęknięcia widelca czy ramy przy zjeździe załadowanego roweru z prędkością ponad 60km/h.

Dlatego na tych stronach przedstawiamy wskazówki jaki sprzęt wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupach i przygotowaniach do wyjazdu w długą i daleką podróż rowerem.


Rower wyprawowy

Rama jest to w zasadzie najważniejsza (na ogół też najdroższa) część roweru, najlepiej świadcząca o jego jakości. Jeżeli masz zamiar kupować rower na nią właśnie zwróć szczegółną uwagę. Pozostały osprzęt możesz łatwo wymienić na nowy (lepszy), natomiast na jednej ramie przejeżdżasz wiele tysięcy kilometrów.

2002 © Marek Feszczuk


Bagażnik

Jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia roweru podróżnika. Na nim spoczywa cały wyprawowy ekwipunek. Aby nie mieć kłopotów w drodze warto zadbać aby był odpowiednio solidny. Dobór bagażnika nie jest sprawą prostą. Niestety, w Polsce bardzo trudno jest kupić dobry bagażnik.

2002 © Marek Feszczuk


W co się zapakować

Ogólnie można rzec, że zasadą jest takie rozmieszczenie bagażu na rowerze, aby jego środek ciężkości był jak najniżej. Właśnie takie ułożenie bagażu, poprawia właściwości układu rower - rowerzysta. Do wyboru mamy następujące możliwości: plecak, przyczepka, sakwy. Te ostatnie to najpopularniejsze rozwiązanie w rowerowej turystyce.

2005 © Koło Roweru


Jaki namiot do turystyki rowerowej

Wybór namiotu nie jest sprawą łatwą i stanowi wynik kompromisu pomiędzy komfortem użytkowania a wagą i objętością po spakowaniu. Każdy musi dokonać wyboru samodzielnie, określając przede wszystkim, ile czasu i w jaki sposób planuje spędzać pod namiotem oraz jakie środki może przeznaczyć na jego zakup.

2005 © Piotr Zabłudowski


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.01448 sek.  optima cennik