Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower

Wyprawa rowerowa to kwintesencja podróży. Każdy kilometr drogi ma swój kolor, zapach i ciężar, który przyjemnie odkłada się w łydkach. Każdy pozostawia po sobie niezatarty ślad. Takich kilometów przejechaliśmy tysiące. Z każdym zdobywaliśmy nowe doświadczenie. Zwiedzaliśmy nowe kraje, poznawaliśmy ciekawych ludzi, odkrywaliśmy piękno przyrody.

W Kole Roweru chcielibyśmy się tym wszystkim podzielić. Chcemy aby znalazło się tu wszystko, co związane jest z podróżowaniem na rowerze: od technicznych instrukcji, jak naprawić usterkę, po fotograficzne impresje z naszych wypraw.
► Siedem dni, siedem gór
Siedem dni, siedem gór

Siedem słonecznych dni, siedem rześkich poranków, siedem górskich pasm. A wszystko to w najbardziej kolorowy tydzień jesieni. A wszystko to w rumuńskich Karpatach.

2018-11-12  |  Piotr Piłaciński  |  komentarzy: 0

► Rowerem do Azji Centralnej
Rowerem do Azji Centralnej

Na początku marca 2017 r. wyruszyliśmy w dwójkę w rowerową podróż z Polski do Mongolii. Przez całą podróż towarzyszyła nam mała kamera GoPro. Teraz robimy o naszej podróży serię krótkich filmików na YouTube, więc jeśli chcecie zobaczyć jak podróżowaliśmy...

2018-09-24  |  Koło Roweru

► Przez Ukraińskie Połoniny
Przez Ukraińskie Połoniny

Wyjazd na Boże Ciało zwany potocznie BCS przez kilka ostatnich lat opanowany został przez dzieci i zwał się Kindermasakrą. W roku 2018 dzieci jednak nie wyjawiły chęci uczestnictwa co otworzyło nam nowe horyzonty.Po krótkiej burzy mózgów - Rumunia czy Ukraina wybór padł na tą drugą...

2018-07-19  |  Piotr Piłaciński  |  komentarzy: 0

► Turisti Avanturisti
Turisti Avanturisti

Dziewiętnasty Rowerowy Wyjazd Majowy (RWM 19) odbył się nad Adriatykiem i prowadził przez Słowenię i Chorwację. Aby zapewnić dzieciom szereg atrakcji (czyli dostęp do morza) wyruszyliśmy na Istrię. Tematem przewodnim była Parenzana, czyli droga rowerowa wiodąca szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej, ale bynajmniej nie skupiliśmy się tylko na niej, robiąc jak najczęstsze wycieczki nad Wielką Wodę.

2018-06-07  |  Piotr Piłaciński  |  komentarzy: 0

► Rumuński Wrzesień
Rumuński Wrzesień

Pod koniec września znów zawitaliśmy w Rumunii, bo jesień najpiękniejsza jest górach. Tym razem wybraliśmy rejon gór Apuseni zwanych też Góry Zachodniorumuńskie. Pierwszego dnia zdobyliśmy ich najwyższy szczyt Cucurbata Mare.

2018-05-17  |  Piotr Piłaciński  |  komentarzy: 0

► Dookoła Wisły
Dookoła Wisły

Częstym motywem rowerowych wycieczek jest "Dookoła". Korzystając z tego, postanowiłem wybrać się na wycieczkę dookoła Wisły, a w zasadzie tej jej części która na większości opisywanego odcinka jest Jeziorem Włocławskim.

2017-07-31  |  Piotr Piłaciński  |  komentarzy: 0

 polecamy artykuly
 myśl dnia

Postrzygacz ruszał na taką wyprawę dokładnie tak, jakby wybierał się na krótką przejażdżkę z Sydney do Parramatty. Pytał o drogę, zapalał fajkę, przekładał nogę przez ramę roweru i zaczynał pedałować. W tym czasie przeciętnemu Europejczykowi, wyruszającemu na taką wycieczkę, byłby zapewne potrzebny pełny kolonialny ekwipunek: juczne konie, kompas, osłona na kark, okulary przeciwsłoneczne i lornetka polowa. Australijczyk traktował to jak przejażdżkę do parku. Jeśli wychował się w mieście, jak wielu postrzygaczy, mogło się zdarzyć, że wyruszał w czarnej marynarce i meloniku, jakby się udawał na herbatkę do cioci.

Charles Edwin Woodrow Bean „On the Wool Track”

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.04780 sek.  optima cennik