Strona G��wna
Szukaj:   
abc     o nas     login
Wzmocnij POWER - wyjd¼ na rower
z powrotem strona główna do góry
Komentarz do artykuu: WWR 4'2004 Wzdłuż Liwca
Autor: Piotr Zabłudowski
Na zakoñczenie wakacji wybraliśmy się na ostatni tego roku, wakacyjny wyjazd rowerowy, szlakiem dworów i pałaców wzdłuż rzeki Liwiec W męskim gronie, ponieważ kobiety tym razem nie zaszczyciły nas swoją obecnością, zrobiliśmy ciekawą trasę po piachach i szutrach. Początkowo planowana prosta linia trasy – 80 km wzdłuż Liwca przerodziła się ostatecznie w niezły, ponad stu kilometrowy zygzak.
Wzdłuż Liwca~Miras
Miło że sa ludzie którzy promują region Mazowsza Wschodniego - często niedocenianego i pomijanego w przewodnikach.
Bardzo mi się podobała wasza wyprawa, chociaż szkoda że nie udało wam się zobaczyć i opisać dodatkowo kilka ciekawych miejsc.
We wsi Sucha znajduje się dwór z ładnym parkiem oraz skansen budownictwa wiejskiego - wiatrak,budynki gospodarcze, chałupy kryte słomą itp. To wszystko mozna zobaczyć i posłuchać histori(na miejscu jest przewodnik). Miłym zakoñczeniem i zwieñczeniem zwiedzania może być posiłek w pięknej zabytkowej karczmie krytej gontem.
Miedzy Wyszkowem a Liwem w miejscowości Jarnice jest punkt widokowy -zwany "Sowią Górą" - prawdopodobnie najwyższe wzniesienie w tej okolicy(piekne widoki na meandry Liwca).
No i trzecia ciekawostka - to most wiszący(chyba jedyny w tym regionie) na metalowych linach, na dosyć sporej wysokości. Na prawdę robi wrażenie. I wcale nie jest łatwo po nim przejsc, nie dośc że się buja to jeszcze brakuje w nim wielu desek. Pokusiłbym się nawet do porównania go z mostem z filmu Indiana Jones.(Mostu szukajcie między wsią Maksymilianów a Sekłakiem)
Życze miłych wrażeñ
2006-03-27 17:36

inne komentarze:[dodaj nowy]
Wzdłuż Liwca~luuz
Ciekawa trasa, to fakt. Od siebie mogę dodać, że zaraz za Mokobodami można ewentualnie pokusić się o odwiedzenie Budziszyna. Jest to miejsce zna ... [dalej]2006-05-18 11:39
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i publikowanie tylko na zasadach
określionych przez redakcję Koła Roweru >>zobacz.
strona główna |  index

0.02167 sek.  optima cennik